Barcoleta
Barcolet me Boll-llëk...
 

Pulat me SIDA

Hyn njani ne dyqan dhe e pyet shitesin sa kushtojne pulat - ai i thote - keto kendej kushtojne 5 euro, ndersa keto andej 1 euro, por jane me SIDA.
OK - mi jep nja 5 copa t`ketyre nga 1 euro.
Po a nuk degjove ti - keto jane me SIDË o jaran!- i thote shitesi...
- S’ka gajle, si kam per m’i asish... po per m’i hanger.

Basti

Vjen babai ne takim te prinderve para perfundimit te vitit shkollor. Kur e sheh sa njesha ka femija i tij, tmerrohet dhe thote: "Haj medet po femija im paska me perserit vitin!"
Kujdestari me qetesi i thote ne vesh: "A do me u lidh me nga 1.000 euro qe nuk do ta perserit vitin?".
 

Zjarrfikesit

Therret biondina zjarrfikesit ne telefon dhe ashtu krejt e frikesuar thote:
- Ju lutem, ejani shpejt, tek une ne banese ka shperthyer zjarri, po me digjet banesa!!!
Zjarrfikesi:
- Mire zonje, qetesohuni dhe me tregoni se si te vijme deri tek ju!
Biondina:
- Po me ate kamionin e madh te kuq!

Kercimi me parashute

Kercejne Rrusta e Shuli me parashute.
Shuli i thote Rrustes: "Rruste, shih poshte njerezit po duken si buburreca".
Rrusta i pergjigjet: "Hape parashuten o budalla, keta edhe jane buburreca".


Kemisha e nates

Vjen plaku ne shtepi dhe e gjen plaken e tij duke ecur lakuriq neper shtepi.
-Pse po ece lakuriq neper shtepi?
-Kjo eshte kemisha ime e re e nates.
-Paj, ke mundur se paku ta hekurosesh pak!

Prezervativi

Nje person therret ndihmen e pare:
- Aman ejani shpejt, djali im i vogel e ka gelltitur prezervativin.
Pas pese minutash, i njejti person therret ndihmen e pare:
- Ju faleminderit, nuk keni nevoje te vini, e gjeta nje prezervativ tjeter.


Pacienti e psikiatri

Shkon njeri tek psikiatri:
- Doktor, kam nje problem shume te madh, koheve te fundit askush nuk po me kupton seriozisht!
Doktori ia kthen:
- Le bre mos ba hajgare...
 

Femra e perkryer

Nje njeri mbeti i pamartuar, sepse tere jeten kerkonte femer te perkryer. Kur u be 70 vjeç, dikush e pyeti:
-Ke udhetuar tere boten. Si nuk e gjete nje femer te perkryer?
Plaku u pikelluar shume tha: Njehere isha afer nje femre te tille. Por fatkeqesisht, edhe ajo po kerkonte mashkull te perkryer.

Allahile nuk eshte dro!

Nje djali te ri qe e kishte veten bukur ne qejf, nje dite i ndodhi te gjendej afer, kur nje milic serb e rrihte nje qytetar shqiptar, kot e kot!
Ky i revoltuar u kthye ne shtepi dhe po i thote babait te vet: Allahile babe, çka me thua ti me ba puna vaki e me i ra une ndonje milici te Serbise?
-Allahile more bir, nuk eshte dro qe ti i bjen kujt, se ata qe i bijne milicit nuk e vesin as baben as nanen!...
 

Zezaku ne tunel

Ne nje televizion po jepej reklama se pas 5 minutash, publiku do te ndjeke nje film te bukur. Kalojne 5 minutat dhe ekrani nuk nxjerre gje. Kalojne gati 90 minuta dhe ne ekran shfaqet reklama: Te dashur teleshikues sapo ndoqet filmin "Zezaku ne tunel"

Brusha

Flasin dy policë:
- Dje e bleva një brushë për WC.
- Edhe?
- Epo si të them, diqysh me letër më lehtë më dukej...

Gjasa

Vjen njëri në vizitë tek miku i tij në spital, dhe pyet motrën medicinale:
- A ka more ky miku im ndonjë gjasë?
- Nuk do të thosha që po... nuk është tip i imi!, ia kthen ajo.

Patatet

Nxjerrin Faza e Ziza patate, kur Faza e i kap dy patate dhe thotë:
- Kështu janë herdhet e Rrustës tim!
Ziza:
- Kështu të mëdha a?
Faza:
- Jo valla, kështu të palara!

Siguria

Flasin dy biondina:
- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shtypur automjeti?
- Katastrofë! Nuk kemi mbetur të sigurta më as në kulm!, ia kthen tjetra.

Olimpiada

Rri shtrirë gjyshi në krevat dhe shikon Olimpiadën, derisa gjyshja i thotë:
- Ti sigurisht do të kishe dëshirë që seksi të jetë disiplinë olimpike, dhe të marrësh pjesë çdo katër vite.

Seksi treshe

Pyet Shuli Rrustën:
- Allahile Rrustë, a ke qejf të bësh seks në treshe?
- Normal, morë budalla, kush nuk ka qejf, ia kthen Rrusta.
Shuli i thotë:
- Atëherë ngutu shpejt e shko në shtëpi.

Liga e Kampionëve

Pyet mësuesja Shulin:
- Shul, sa është larg Plutoni prej Diellit?
- Aq sa është larg KF Flamurtari prej Ligës së Kampionëve.

Jarania

Vjen Rrusta në shtëpi dhe e gjen në krevat me jaranin e tij më të mirë.
Pa iu trembur syri, nxjerr revolen dhe e vret.
Faza e shikon dhe i thotë:
- Ehh, more Rrusta jem, në ja fillofsh ti kështu, paske me mbet pa asnjë jaran!

EURO 2012

Pyet njëra biondinë tjetrën:
- Çfarë mendon ti, kush do ta fitojë kampionatin evropian 2012?
- Ma merr mendja Brazili – ia kthen tjetra.

Skënderbeu

Vjen një fshatar i vjetër në Prishtinë, dhe pyet një polic se ku gjendet Skënderbeu?
- A more mixhë, po edhe budalla më i madh e di këtë punë!
- Po bre mixhë, po pikërisht për këtë po të pyes ty – ia kthen fshatari!

Live DJtv by HotelPuprra
 
<a href="rtsp://realserver.kataweb.it/broadcast/deejaytv.rm">Guarda la tv di Radio Deejay sul web</a> <a href="rtsp://realserver.kataweb.it/broadcast/deejaytv.rm">Guarda la tv di Radio Deejay sul web</a> <a href="rtsp://realserver.kataweb.it/broadcast/deejaytv.rm">Guarda la tv di Radio Deejay sul web</a>
Advertisement
 
Moti
 
Mini Chat
 
Vendi Reklames ne Ballinë
 

Anketë
 
Sa ju pelqen dizajni i faqes?
Shkelqyeshem
Shum mire
Mire
Dobet
Nuk e di
  
www.hotelpuprra.page.tl
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=